X
تبلیغات
وبلاگ تخصصی کاردستی - خمیر کاغذ

وبلاگ تخصصی کاردستی

کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان دهگلان-کردستان

خمیر کاغذ

--------------------------------------------------------------------------------------------

"طرز تهیه ی خمیر کاغذ"

مواد لازم: روزنامه باطله- ظرف- چسب چوب-آب

تا جایی که امکان دارد روزنامه ها را با دست تکه تکه کرده و داخل ظرف مورد نظر بریزید. توجه داشته باشید که باید برش های روزنامه با دست انجام گیرد اگر با قیچی این کار را بکنیم خمیر خوبی به دست نمی آید. بعد از ریزریز کردن روزنامه ها چسب چوب را با مقدار خیلی کمی آب رقیق کرده و روی روزنامه ها بریزید. بعد با دست آن ها را به هم می زنیم. دو روز وقت می گذاریم تا روزنامه ها خیس بخورد و هر روز یکی دو بار با انگشتان دست کاغذها را چنگ می زنیم. درست مانند ورز دادن خمیر .

وقتی خمیر یکدستی از کاغذ بدست آمد ظرف مورد نظر که می تواند هر چیزی باشد( من بیشتر از شیشه های رب و مربا استفاده می کنم.) را در یک دست گرفته و با قلم مو روی سطح ظرف یک لایه چسب چوب می مالیم. سپس با دست دیگر از خمیر کاغذ برداشته و روی شیشه می چسبانیم. دقت داشته باشید این کار باید با دقت انجام گیرد. باید با دست روی خمیر فشار آورد تا صاف و یک دست شود. البته بعد از این که در این کار مهارت پیدا کردیدمی توانید با انگشتان دست خمیر کاغذ را به دلخواه روی ظرفتان  شکل بدهید.

بعد از این که تمام سطح ظرف از خمیر کاغذ پوشیده شد می گذاریم تا کاملاً خشک شود. بعد از خشک شدن بافت بسیار محکمی خواهید داشت که می توان روی آن را بارنگ های گواش به دلخواه رنگ آمیزی کرد.


از این تکنیک می توانید قاب عکس درست کرد یا روی جعبه خالی کفش کشید و جعبه زیبایی درست کرد و هر طرحی که شما به ذهن تان می رسد.+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1391ساعت 14:22  توسط محمدی  |